خانه / اخبار / شبهه افکنی در اخبار جنایت های آل سعود از جمله شهادت زکریا جابر

شبهه افکنی در اخبار جنایت های آل سعود از جمله شهادت زکریا جابر

شبهه افکنی در اخبار جنایت های آل سعود از جمله شهادت زکریا جابر

بسم الله الرحمن الرحیم

زکریا جابر! نامی که این روزها در میان اخباری اندک و ابهام آلود رسانه ای شد. کودکی که در عصر روز چهارشنبه 17 بهمن 1397 در پیش چشمان مادرش، پرپر گردید. و چند روز بعد، در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها فیلم کوتاهی از تشییع جنازه و نماز بر پیکر عزیزش، منتشر شد. همه چیز در اوج ابهام و موج بی خبری اتفاق افتاده و تا اینجا پیش رفته است.

وقتی به سایت ها و فضای مجازی سر می­زنی چیزی جز تکرار مطالبی محدود نمی بینی. گویا قرار نیست نام زکریا شنیده شود و تصویر واضحی از داستان دردآور این کودک شش ساله، دیده شود.

بی شک این تصویر مات و خبر مبهم، محصول مدیریت رسانه ای کارشناسان وابسته به آل سعود است. انصافا بی وجدان ها کارشان را خوب بلدند. در کنار این مدیریت رسانه ای، خفقان اجتماعی نیز وجود دارد. خفقانی که حاصل ظلم و زور وهابیت و آل سعود است. تا کسی جرات سخن گفتن و حتی پچ پچ کردن در فضای مجازی را هم نداشته باشد. خفقان به حدی است که همه راه ها برای اقدامات خبری و رسانه ای و تحریک پویش های اجتماعی و احساسات مردمی، بسته می­باشد.

دستگاه رسانه ای وابسته به آل سعود با زرنگی بسیار، چند اقدام فوری را رقم زدند:

 • فرد جنایت کار را بازداشت کرده و سریعا با خود بردند به گونه ای که نه نامی و نه تصویری و نه مشخصاتی از او تاکنون گزارش نشده است.
 • مادر به کما رفته را در بیمارستان تحت مراقبت شدید قرار دادند تا راه های ارتباطی با این مادر مظلوم قطع باشد به گونه ای که هیچ تصویری از این مادر و وضعیت او، تاکنون به رسانه ها مخابره نشده است.
 • بستگان کودک در فشار و تهدید شدید توسط دستگاه امنیتی آل سعود قرار گرفته اند، به گونه ای که جرأت سخن گفتن، مصاحبه یا ارسال تصویر و حتی متنی را در فضای مجازی و رسانه ها ندارند.
 • یک گروه خبری را به محل حادثه اعزام کردند تا جنایت اتفاق افتاده را آنطور که میخواهند حکایت کنند.
 • در پی حکایت رسانه های تصویری عربستان، روزنامه ها و خبرگزاری های وابسته دیگر، آن حکایت مشتبه را بازتاب دادند و بر طبل شبهه افکنی در این خبر کوفتند.

این رسانه ها با زیرکی تمام، این حادثه تلخ و حقیقت شفاف را مشتبه ساخته و پنهان کردند. آنها با طرح احتمالات مختلف و تقویت یکی از احتمالات، به گونه ای اقدام کردند که اندیشه های عدالت خواه به تردید افتادند و احساسات پاک از تحریک و تحرّک نشستند. تامل در دادخواهی و اقدام با احتیاط بیشتر تا شفاف شدن خبر و دریافت جزئیات جنایت، حکم درست عقل بود که بسیاری انجام دادند. اما متاسفانه تحقیق و جستجو درباره این اتفاق، آنطور که باید رقم نخورد. دستگاه حکومتی و دست های رسانه ای آل سعود، همین را میخواست. اینکه همه شک کنند و انجام وظیفه را به زمانی دیگر موکول نمایند.

آنها احتمالا زیر را در مخابره تصویری و بعد در مکتوبات رسانه ای، منتشر کردند:

 • قاتل، یک بیمار روانی (مریض نفسی) بوده که بر اثر دیوانگی و جنون، دست به اقدامی جنون آمیز زده است.
 • قاتل پدر کودک بوده که بر اثر مشکلات روانی و شخصی و شخصیتی فرزند خود را کشته است.

همین کافی بود تا همه دست نگه دارند و قلم و قدمی برای خونخواهی از این کودک معصوم برندارند. چراکه هیچ کس از یک دیوانه و بیمار روانی، حقی را مطالبه نکرده و هیچ دادگاهی، او را محاکمه نمی کند.

با همه این تفاصیل، اگر سری به فضای مجازی بزنید و همین چند خبر محدود را مرور کنید به نتایج زیر خواهید رسید:

 • همه چیز در خفقان و سانسور خبری در این قضیه پیش می رود و مدیریت می شود.
 • روضه امام جماعت شیعیان مدینه در کنار پیکر این شهید، خبر از جنایتی جاهلی دارد. اینکه شخصی وهابی و قسی القلب، بر اثر آموزه های تاریک وهابیت، اقدام به این جنایت کرده است.
 • انعکاس اولیه خبر بر اساس مشاهدات و حکایات مردمی (تا پیش از ورود دستگاه امنیتی آل سعود) حکایت از جنایتی بر اساس اعتقادات پلید وهابیت دارد.
 • فرستادن صلوات از سوی مادر کودک و مطلع شدن قاتل از شیعه بودن آن دو، و بعد فریاد الله اکبر از سوی قاتل، همه حکایت از صدق مدعا و تکمیل پازل جنایت وهابیت دارد.
 • عدم انتشار جزئیات حادثه و سانسور خبری و ایجاد خفقان برای افراد مرتبط با این حادثه، نشان میدهد که مساله مذکور حتما با اعتقادات ضاله وهابیت و سیاست های ظالمانه آل سعود ارتباط قوی دارد.

حتی بعید نیست که برای تاکید بیشتر بر شبهات مطرح شده مبنی بر بیمار روانی بودن قاتل، قرائن و شواهد دیگری نیز از سوی دستگاه قضایی و رسانه ای آل سعود ارائه شود. اما بی شک همه ادعاها و گزارشات رسمی مرتبط با آل سعود، غیر قابل قبول و غیر قابل استناد است. چرا که آل سعود و فرقه وهابیت در کارنامه خود، جنایت های فراوانی را دارند و قاتلانی بی رحم به شمار می آیند. پس هیچ عقل سلیمی ادعای آنها را باور نکرده و بر اساس اخبار آنها توقف نمی کند.

سابقه تاریخی آل سعود نشان می دهد که این حکومت سفاک، در دو چیز استاد شده است:

اول: جنایت های عظیم و وحشیانه

دوم: حکایت های دروغ و خائنانه

ابتدا علیه حق، جنایت میکنند، و بعد به باطل، آن را حکایت می کنند. مانند کشتار وحشیانه حجاج در سال 1366 که ابتدا اصل این اتفاق را رسانه ای نکردند ولی بعد از اندکی، به تحریف جنایت، دست زدند و گفتند چند تن از پلیس عربستان برای دفاع از کعبه کشته شدند و حجاج ایرانی قصد حمله و هجوم به کعبه را داشتند. و مانند همین جنایت اخیر که به فاجعه منا مشهور شد و یا و یا جنایت دیگری در صحن مسجد الحرام که به حادثه جرثقیل، معروف شد. دستگاه رسانه ای آل سعود برای تحریف جنایت ها بسیار ناجوانمردانه عمل کرده و می کند. پس باید چشم ها رو شست و گشود و جور دیگر باید دید؛ جوری که آل سعود نمی بیند.

خون زکریا جابر، خونی است که سلطنت سعودی را در خود غرق خواهد کرد. مظلومیت این شهید، چیزی از جنس مظلومیت مدینه و کربلاست. این شهید هم غربت مدینه را با خود دارد و قصه کربلا را. اینک زمان آن است که همه جنبش های مردمی و نهادهای انقلابی و دستگاه های مذهبی برای این شهید که سند مظلومیت حق مداران و ظالم بودن آل سعود است به پا خیزند. در این قصه تلخ، جا دارد که غیر مسلمان هم لب به اعتراض بگشاید. رواست که اهل سنت ایران و سایر کشورهای اسلامی، بیانیه صادر کنند و به پا خیزند. حق خواهی و عدالت طلبی، چیزی نیست که به یک مذهب یا ملت متعلق باشد. همه انسان ها و همه انسانیت باید به پا خیزد. و ان شاء الله به پا خواهد خواست.

 وَلَقَدْ سَبَقَتْ كَلِمَتُنَا لِعِبَادِنَا الْمُرْسَلِينَ (171) إِنَّهُمْ لَهُمُ الْمَنصُورُونَ (172) وَإِنَّ جُندَنَا لَهُمُ الْغَالِبُونَ (173) فَتَوَلَّ عَنْهُمْ حَتَّى حِينٍ (174) وَأَبْصِرْهُمْ فَسَوْفَ يُبْصِرُونَ (175) أَفَبِعَذَابِنَا يَسْتَعْجِلُونَ (176) فَإِذَا نَزَلَ بِسَاحَتِهِمْ فَسَاءَ صَبَاحُ الْمُنذَرِينَ  (176)

آیاتی از سوره صافات

درباره ی rb_admin

همچنین ببینید

گزارش تصویری از چهاردهمین دوره تربیت مربی- قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *